Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /includes/menu.inc).

Świetlica

W dniu 3 września wychowawcy będą udzielać informacji dotyczących zapisówi funkcjonowania świetlicy w sali nr 4.

Karty zapisu do świetlicy uczniów obecnych klas pierwszych można składać u wychowawców świetlicy w terminie  do 7 września 2018.

Przydział sal dla grup świetlicowych:

klasy pierwsze - sala nr 4

klasy drugie - sala nr 2 i 4

klasy trzecie - sala nr  2 / 35

klasy 4 - 6  -    sala nr  2 / 35

Wspólna sala dla klas 1- 6:

6.30- 7.50 (przed lekcjami) – sala nr 4

16.15- 17.00 (po lekcjach) – sala nr 4

Świetlica szkolna jest otwarta w godzinach 6.30- 17.00.

Prosimy, aby każde dziecko przyniosło do świetlicy: ręczniki papierowe oraz chusteczki higieniczne. Przypominamy, że obuwie zmienne obowiązuje w świetlicy przez cały rok szkolny.

Serdecznie zapraszamy dzieci do szkolnej świetlicy. Czekamy na was z ciekawymi propozycjami zajęć i zabaw. W naszej świetlicy rozmawiamy, czytamy, śpiewamy, słuchamy muzyki. Rysujemy, malujemy i tworzymy z różnych materiałów. Rozwijamy zainteresowania i talenty dzieci. Świetlica jest także miejscem, w którym odpoczywamy, dobrze się bawimy i miło spędzamy czas. W salach korzystamy z najnowszych atrakcyjnych gier, klocków oraz pomocy edukacyjnych. Lubimy aktywnie spędzać czas, zarówno w sali, jak i na szkolnym podwórku, placu zabaw i boisku. Dbamy o to, aby każdy czuł się w świetlicy dobrze i bezpiecznie.

Oto nasze tradycje:

1. Aktywnie włączamy się w akcje charytatywne:

- Pola Nadziei – pomoc dla Fundacji Wrocławskiego Hospicjum

- świetlicowa akcja na rzecz Wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i konia Posejdona

- szkolny kiermasz bożonarodzeniowy

2. Integrujemy społeczność świetlicową poprzez organizację Mini Listy Przebojów oraz olimpiady sportowej.

3. Bierzemy udział w międzyszkolnych konkursach plastycznych oraz wiedzowych.

4. Promujemy zdrowy styl życia – bycie aktywnym oraz zdrowe odżywianie.

5. Zapoznajemy dzieci z literaturą dziecięcą, włączamy się w działania akcji „Cały Wrocław czyta”.

6. Chodzimy na krótkie wycieczki do Parku im. S. Tołpy i na trochę dłuższe do różnych instytucji kulturalnych i edukacyjnych we Wrocławiu.

7. Dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem – organizujemy warsztaty „Kreatywnie z dziećmi” dla nauczycieli z wrocławskich szkół.

ABC świetlicy

- Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:30 – 17:00

- Do świetlicy przyjmuje się wychowanków na podstawie „Karty zapisu dziecka do świetlicy”, którą wypełniają rodzice lub prawni opiekunowie dziecka.

- Dysponujemy dobrze wyposażonymi salami świetlicowymi.

- W świetlicy zadania realizowane są według rocznego planu pracy świetlicy.

- Dzieciom zapewnia opiekę wykwalifikowana kadra wychowawców.