Nasza Szkoła ma wspaniałą historię – jest najstarszą szkołą podstawową we Wrocławiu. We wrześniu 2020 obchodziliśmy  jubileusz 75 lecia.

Uczymy się w zabytkowym, stuletnim budynku, dostosowanym potrzeb współczesnej szkoły, w którym jest:

• 26 przestronnych, dobrze wyposażonych sal lekcyjnych (w każdej tablica multimedialna lub monitor dotykowy), 2 dodatkowe (nowe!) sale lekcyjne odzyskane po ostatnim remoncie
  • nowoczesny pion żywieniowy: wspaniale nowocześnie wyposażona kuchnia i nowiusieńka stołówka gotowa na przyjęcie ponad 300 uczniów codziennie
  • nowoczesna sala przyrody (wyposażona TAURON)
  • projektowane i przygotowywane sale: robotyczna, druku 3D, wirtualnej nauki, techniczna
  • biblioteka i czytelnia z małym centrum informacyjnym
  • pracownia komputerowa (wyposażona przez fundację PRO MATHEMATICA i Wrocławski Park Technologiczny)
  • mniejsza pracownia komputerowa dla klas 1 – 3
  • gabinet pedagoga i psychologa
  • gabinet logopedy i pedagoga specjalnego
  • gabinet do zajęć wyrównawczych
  • świetlica w dwóch dobrze wyposażonych pomieszczeniach
  • 2 sale gimnastyczne
  • sala i mini-sala do gimnastyki korekcyjnej
  • aula na co dzień pełniąca funkcję sali gimnastycznej dla klas 1 – 3
  • 2 nowoczesne sportowe boiska (z nawierzchnią tartanową oraz ze sztuczną trawą)
  • plac zabaw dla maluchów
  • ogródek matematyczny, sensoryczny, petrograficzny
  • gabinet pielęgniarski
  • wyremontowane toalety na każdym piętrze
  • sklepik
  • kilkadziesiąt stojaków na rowery

Dyrekcja

Od 1 września 2022 r. dyrektorem szkoły jest mgr Katarzyna Zwierzyńska-Paluszek. Pani Dyrektor jest nauczycielką języka angielskiego i pracuje w SP1 od 2005 r. Od września 2001 funkcję zastępcy dyrektora pełni mgr Jacek Kulesza – nauczyciel języka polskiego, a od września 2008 – mgr Alina Świątkowska – nauczyciel matematyki.

Sekretariat

Sekretariat szkoły jest czynny w godzinach 7.30 – 15.30, sprawy uczniowskie są załatwiane od 10.40. Wiele spraw można załatwiać telefonicznie (71 7986836)  oraz drogą elektroniczną sekretariat.sp001@wroclawskaedukacja.pl
W sekretariacie zawsze miła i kompetentna p. Anna Bętkowska.

W czasie ferii i wakacji nasz sekretariat jest czynny dla interesantów w godzinach od 9.00 do 14.00.